Kuidas Saada Kiiret Sularaha: Kiirlaenu Juhend

Kui vajate kiiresti raha ootamatute kulutuste või rahalise hädaolukorra katmiseks, võib sularaha kiirlaenud raha hankida juba ühe tööpäevaga. Need laenud on aga kõrge hinnaga ja neid tuleks kasutada ainult viimase abinõuna. See juhend hõlmab kiirlaenu võimalusi, kulusid, abikõlblikkust ja alternatiive võlalõksude vältimiseks.

Palgapäevalaenud

Ülevaade

Palgapäevalaenud pakuvad kiiret sularaha, tavaliselt 500 dollarit või vähem, mille maksate tagasi järgmisel palgapäeval. Annate laenusumma kohta hilisema kuupäevaga tšeki või maksekorralduse autoriseerimise, millele lisandub tasu, tavaliselt 15–30 USD iga laenatud 100 USD kohta.

Kulud

Palgapäeva laenu aastane intressimäär (APR) on keskmiselt peaaegu 400%, tasud jäävad vahemikku 10–30 dollarit 100 laenatud dollari kohta. Kahenädalase 100-dollarilise laenu 20-dollarise tasuga krediidi kulukuse aastamäär on üle 500%. Osaline maksmine võib kaasa tuua trahvid ja pikendamised koos lisatasudega.

Sobivus

See aitaks, kui teil oleks üldiselt püsiv sissetulek ja arvelduskonto, kuid teil pole krediidikontrolli. Laenuandjad võivad nõuda sissetuleku tõendamist. Mõned osariigid piiravad palgapäeval laenamist.

Pandimaja laenud

Sularahalaenu saate pantides tagatiseks oleva väärtusliku isikliku eseme, nagu ehted, elektroonika, muusikariistad või tööriistad. Laenu ja tasude tagastamata jätmine kaotab panditud eseme.

Kulud

Pandimaja laenud nõuavad tavaliselt intressi 15–240% krediidi kulukuse määra, olenevalt riigist, laenusummast ja tagatisvarast. Sageli rakenduvad hoiu-, töötlemis- ja muud tasud.

Sobivus

Pandimajad hindavad tagatisena esitatud esemeid ja laenutavad osa edasimüügiväärtusest, tavaliselt 25–60%. Kõrgema väärtusega esemed saavad suuremat laenu.

Autoomandi laenud

Auto omandiõiguse laenud annavad umbes 25–50% auto väärtusest sularahas selle edasimüügiväärtuse alusel. Auto omandiõigus läheb kuni tagasimaksmiseni tagatiseks üle laenuandjale. Vaikimisi võib see kaasa tuua sõiduki tagasivõtmise.

Kulud

Lisaks põhiosa- ja intressitasudele kaasnevad autolaenud laenude algatamise, ladustamise, hilinenud maksete ja töötlemistasudega. APR-id on vahemikus umbes 100% kuni üle 500%, kuid keskmiselt 300%.

Sobivus

Laenuandjad nõuavad, et te omaksite sõidukit ilma olemasolevate laenudeta. Laenusumma määravad sõiduki vanus, läbisõit ja seisukord.

Alternatiivid võlalõksude vältimiseks

Ülaltoodud kiirlaenuvõimalused tekitavad sageli võlgade tsükleid, mille tasud on alternatiividest kuni viis korda kõrgemad. Ohutumate valikute hulka kuuluvad:

  1. – Laenamine perelt või sõpradelt
  2. – Krediitkaardi või isikliku laenu kasutamine
  3. – Makseplaanid teenusepakkujatega
  4. – kohaliku kogukonna abiprogrammid
  5. – Varade müük Internetis

Samuti valmistuge hädaolukordadeks, kogudes sääste ja parandades laenuvõimalusi, et suurendada taskukohaseid laenuvõimalusi.

Järeldus

Kiirlaenud on abiks finantskriiside ajal, kui neid kasutatakse viimase abinõuna mõistlikult. Kuid nende kõrged kulud võivad jääda laenuvõtjad korduvatesse laenutsüklitesse koos kasvavate tasude ja intressidega. Ammendage esmalt turvalisemad alternatiivid ja kasutage kiirlaene ainult hädaolukorras.

Scroll to Top